nimeämätön paksukaisrojekti '15
moron pitkästä aikaa projektiosastolle! vähän säästörahaa sukanvarteen saatua oli ajatuksissa ottaa yhteyksiä turun pyöränosadiileriimme Stylerideen ja Ariin jolle kiitos taas jo tähänastisista osasista! aikeissa ja haaveissa on ollut tehdä joskus pyörä satasilla vanteilla joten sisäinen ääni käski laittaa tilaukseen 24"x100mm vannekehät napoineen. jälleen kerran, kuten tähänkin astisissa polkineissa koitetaan mennä mahdollisimman low budgetilla eteenpäin. säästöpossu kuitenkin yllätti lihomalla senverran, että rengastus hieman paksuuntuu aiemmin kaavailtuun. stuukin ja tyylilajin valinta on vielä täysin tyhjä arpa, alkuun oli aikeissa tästä tulevan jotain pitkää ja matalaa leveillä sarvilla. tänään kuitenkin tallissa silmiin osui yhdet puolivalmiit bobberistuukin sarvet, jotka alkoi poltella verkkokalvoja senverran, ettei tiedä joutuvatko lopulta tähän projektiin.
varmaa on senverran, että tähän tulee siis 24" 100mm leveydellä eteen ja taakse, vaihteita tasan yksi. vanteet pulveroin paikallisella pulverinpyryttäjällä vähän kahvikerman väriseen kuosiin, renkaiksi tulossa 3.45" keskeltä sileät versiot. pyörään mahdollisesti soviteltava keula on puolivalmiste edellisestä projekteista kuvan laidassa näkyvä, materiaalina aina yhtä vekkuli rst. satulaksi tulossa damin reissun kirppari-brooks. värimaailma rungon osalta on vielä aikatavalla hämärän peitossa, joku mikä natsais vanteisiin hyvin. mutta eiköhän tähän kilokaupalla kiillotettua rosteria tule, paino pitää kuitenkin saada taas jotenkin sinne heavyweight-luokkaan niin mätsää kuskiin
loppu onkin herran hallussa, koitan päivitellä mitä tuleman pitää kun jonkunlaisen välähdyksen saa rungon muodosta ja stuukista. 